Az igazat megvallva a Fekete Mágia Burgereink a legnépszerűbb fogásaink között vannak, így nem voltunk biztosak benne, hogy megosszuk-e mindenkivel a receptünket, de varázslótanácsunk ülése után arra jutottunk, hogy az a legjobb, ha az egész muglivilág megismer egy keveset a mágusok titkaiból. És ha a cikkünk elolvasása után úgy érzed majd, hogy te is bármikor összedobnál otthon egy fekete bucit, talán még varázs éttermünk tiszteletbeli mágusának is fogadhatunk.
A fekete hamburgerek az elmúlt évek slágertémájává váltak, és honnan máshonnan erednének, mint a többi furcsaság: a varázslatos Japánból. A távol-keleti szigetországban olyan népszerűvé vált a fekete hamburger, hogy fekete sajttal, és talán még fekete hússal is örömmel töltik meg a befeketített bucijaikat, amelynek felhasználásául legfőképp bambuszt használnak.
Persze többen többféleképpen állnak hozzá a bucik megfeketítéséhez, így elterjedtek a mesterséges ételszínezékek és a könnyen elérhető aktív szén is. A mesterséges színezékekről nem kell sokat mondanunk – valószínűleg ugyanarra gondolunk, amikor meghalljuk ezt a szót. Ha valami mesterséges, az bizony nem igazi varázslat, hanem csak hókuszpókusz, és nagy mennyiségben akár káros is lehet a szervezet számára. Az aktív szén ugyanakkor, bár méregtelenítő hatású, nagyobb mennyiségben szintén ártalmas lehet a bélflórának, így mi nem szavaznánk erre az elfogadott, de semmiképpen sem ideális összetevőre.
Mi egy igazán varázslatos összetevőt választottunk: a tintahalat. Igaz, a tintahal nem vegán választás, azonban maximálisan természetes, tárolás esetén is megőrzi frissességét, és rendkívül jól reagál a sütés közben termelődő hőre, így bucikészítéskor biztosak lehetünk benne, hogy nem egy fonnyadt, szürke pogácsát, hanem egy csillogóan fekete zsemlét kapunk eredményül.
Természetesen a varázslat nem áll meg a feketénél, hiszen ha kedved tartja, egy kis ügyességgel szinte akármilyen színű ételt készíthetsz – a sütésnek csupán a képzeleted szab határt. Ugyanakkor jó, ha észben tartod, hogy a túl sok színezék tényleg káros lehet, és mindenre van természetes megoldás. Ha rózsaszínű harapnivalót készítenél, az eper lehet a jó választás, ha vöröset, akkor a cékla, ha kéket, akkor a lilakáposzta és szódabikarbóna, ha pedig zöldet, akkor érdemes a maccsa teát kipróbálni. Varázslásra fel!