Hamburgerezőnkkel Budapesten nem csak azoknak szeretnénk kedvezni, akik a tematikus budapesti éttermek sorából szívesebben választják az olyan helyeket, amelyeknek némi köze van a varázslathoz, de tagadhatatlanul azok is a célcsoportjaink közé tartoznak, akik élnek-halnak a jó minőségű hamburgerért. A The Magic-ben pedig ezekből nincs hiány: varázsburgereink után tuti megnyalja mindenki a tíz ujját. De mióta is van velünk ez az egyszerű, de nagyszerű étel, aminek kitalálása körül számos legenda kering? Ki a burger atyja, vagy kik járultak komolyabban hozzá, hogy ma itthon és külföldön is az egyik legnépszerűbb felturbózott szendviccsé váljon? A következőkben ennek járunk a végére, olvass tovább, tudj meg többet a burgerről és arról, hogy honnan származik!
Nehéz innovatív találmányként gondolni a burgerre, pedig a késsel, villával, szigorúan asztal fölött elfogyasztott ételek után, a hamburger igazi kuriózumnak számított még a tengeren túl is. Maga a hamburger szó a német város nevéből, a Hamburgból eredeztethető. Állítólag hamburgi bevándorlók vitték Amerikába a maguk receptjét, ami akkor még nem volt más, mint egy darab hús két kenyér közé rejtve. Viszont a Hamburg steak gyűjtőnéven emlegetett húsok már az 1700-as években is népszerűek voltak Németországban, de akkor még csak maga a hústípus volt ismert. Ez nem volt más, mint egyfajta marhahúsegyveleg, amit hagymával és fűszerekkel ízesítettek.
A hamburgernek könnyen ment, hogy megvesse a lábát Amerikában: a népszerű gyorséttermi láncok, mint a McDonald’s, Burger King és Wendy’s gyorsan meglátták ebben a kulináris csodában a fantáziát.
Sok elmélet él máig a köztudatban arról, hogy tulajdonképpen ki, mikor és hol találta fel a hamburger ma is ismert formáját. A versenyben ringbe száll a hamburger feltalálója díjért például a texasi Fletcher Davis, aki a St. Louis-ban megrendezett Világkiállításra is magával vitte ezt a szendvicsremeket. De ott van még Charlie Nagreent is, aki állítólag mindössze 15 éves volt, amikor a Seymour városában megrendezett vásárban eladta az első, két kenyérszelet közé tett húsgolyókat.
A legkorábbról ismert amerikai források szerint, a Delmonico Étterem étlapján tűnt fel először a Hamburger steak, ami Charles Ranhofer séf nevéhez volt köthető. Ekkor 1873-ban járunk, az étlapon szereplő étel magassága pedig eléri a 10 centit és a legdrágább ételként árusították.
És végül, de nem utolsó sorban a hamburger feltalálásához köthető Frank és Charles Menches neve is, akik a New York államban található Hamburg városban rendezett vásáron kolbászos szendvicseket árultak. Tették azt addig, míg ki nem fogytak a disznóhúsból, de hogy mentsék a helyzetet, egy idő után marhahúsos szendvicseket kezdtek adni az éhes érdeklődőknek.